Tlenoterapia

Tlenoterapia hiperbaryczna

to naturalna, nieinwazyjna a zarazem zaawansowana metoda leczenia różnych urazów i chorób polegająca na oddychaniu czystym tlenem podawanym w warunkach zwiększonego ciśnienia w specjalnym urządzeniu – komorze hiperbarycznej.

Ideą terapii hiperbarycznej jako metody terapeutycznej jest poprawienie naturalnych mechanizmów organizmu ludzkiego, wspomaganie procesów naprawczych w przypadku ran, schorzeń i innych dolegliwości. Metoda ta jest znana i ceniona na całym świecie, a rezultaty bardzo zadowalające!

Zdrowie to prawdziwe bogactwo, a nie złoto i srebroMahatma Gandhi

Na co wpływa Tlenoterapia Hiperbaryczna?


Zdrowie i samopoczucie

Tlenoterapia Hiperbaryczna to klucz do długowieczności! Pozytywnie wpływa m.in. na nastrój, zmęczenie, odpręża umysł, redukuje stres, polepsza sen, przyśpiesza przemianę materii oraz metabolizm, zwiększa koncentrację, pozwala na odprężenie po wysiłku fizycznym i psychicznym.

Uroda

Ma kluczowy wpływ na spowolnienie procesów starzenia na poziomie komórkowym, redukuje cellulit oraz blizny, zwiększa produkcję kolagenu, który sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna oraz odporna na czynniki zewnętrzne, a co za tym idzie zmniejsza ilość zmarszczek. Pozytywnie również wpływa na zmiany skórne, redukuje zmęczenie i napięcie.

Sport

Każdy sportowiec wie, jak ważne jest odprężenie po treningu lub przed zawodami – regeneruje mięśnie, stawy, ścięgna do ponownego działania, wzmacnia więzadła i czyni je bardziej elastycznymi, redukuje napięcie mięśni i przygotowuje do ponownego wysiłku, usuwa toksyny z organizmu jak również daje dużą dawkę energii do działania!

O tyle razy wzrasta ilość komórek macierzystych w organizmie.

%

Odsetek ludzi ze stopą cukrzycową, którzy uniknęli amputacji kończyny.

%

O tyle zmniejsza się zapotrzebowanie na płyny w okresie wstrząsu oparzeniowego

FAQ

Q: Na czym polega leczenie?

We service customers with any type of government or private health insurance, which covers the price of our treatments…

Q: Jak wygląda zabieg w komorze?

Sesja trwa przeciętnie 60-90 minut i zazwyczaj odbywa się raz dziennie. Całkowita sugerowana ilość zabiegów wynosi od 10 do 50 – w zależności od indywidualnie rozpoznanego schorzenia i zaleceń terapii. Zabiegi w naszej komorze hiperbarycznej odbywają się w ciśnieniu powyżej 1.6 ATA (ciśnienie lecznicze) – dzięki temu terapia przynosi oczekiwane efekty.

Q: Jakie są przeciwwskazania

Choć tlenoterapia hiperbaryczna jest metodą nieinwazyjną i bezpieczną, stosowana właściwie i pod nadzorem wykwalifikowanej kadry – jest procesem bardzo ubogim w ryzyko powikłań. Należy jednak pamiętać o tym, że tak jak w przypadku każdej innej metody leczniczej, tak i tutaj występują określone przeciwwskazania:

– nieleczona odma płucna
– perforacja błony bębenkowej lub ostre schorzenia uszu
– zażywanie niektórych leków, takich jak Doxorubicin (Adriamycyna), Disulfiram, Cisplatyna, Mafenide acetate (Sulfamylon), Bleomycyna
– padaczka
– wrodzona sferocytoza
– rozrusznik serca
– choroby płuc (np. rozedma) z retencją dwutlenku węgla
– infekcje wirusowe, stany gorączkowe
– ciąża

Q: Fazy Tlenoterapii Hiperbarycznej

Zabieg tlenoterapii hiperbarycznej dzieli się na trzy fazy:

Kompresja – komora zostaje stopniowo wypełniana sprężonym powietrzem do ciśnienia ponad półtora raza większego niż ciśnienie atmosferyczne. Podczas tej fazy, pacjentowi może towarzyszyć uczucie ciepła.

Właściwa terapia tlenowa – pacjent przebywa w warunkach zwiększonego ciśnienia oddychając czystym, 100-procentowym tlenem, dostarczanym przez specjalną maskę. Towarzyszy uczucie oddychania rześkim, błogim, chłodnym powietrzem. Zabieg jest odprężający i przyjemny, a podczas pobytu w komorze można czytać książki, prasę czy słuchać muzyki.

Dekompresja – obniżanie ciśnienia w komorze do poziomu ciśnienia atmosferycznego. Fazie rozprężenia może towarzyszyć delikatne uczucie przyjemnego chłodu.

Q: Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem zaleca się spożyć lekki posiłek, (najlepiej 2 godziny przed), ponieważ w trakcie sesji nie ma możliwości konsumowania. Tlen wzmaga apetyt!

W dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu, należy też unikać napojów gazowanych oraz moczopędnych, takich jak kawa czy herbata. Zaleca się także, aby osoby palące wstrzymały się z paleniem minimum 2 godziny przed rozpoczęciem zabiegu.

Tuż przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent korzysta z toalety, zdejmuje wszelką biżuterię oraz przebiera się w bawełniany strój. Ponieważ substancje zawarte w makijażu mogą reagować z tlenem, sugerujemy oczyszczenie twarzy przed wejściem do komory.

Po więcej informacji zapraszamy do działu "Zastosowanie – wskazania - w czym pomaga Tlenoterapia Hiperbaryczna?"

Przejdź