Choroby skóry – dermatologia

Łuszczyca, pokrzywka, wysypki, rumień, trądzik, AZS i wiele innych – tlenoterapia hiperbaryczna nie tylko zmniejsza stan zapalny, ale także przyśpiesza gojenie się ran skórnych.

 

Terapia hiperbaryczna przyspiesza regeneracje uszkodzonego obszaru, wpływa korzystnie na odbudowę uszkodzonych naczyń krwionośnych i zwiększa ilość tlenu we krwi, dzięki czemu rany goją się szybciej. Ponad to wzmacnia układ immunologiczny, sprzyja wydajniejszej regeneracji nabłonka, zwiększa dostęp tlenu do tkanek, dzięki czemu przyspiesza wydalanie toksyn i poprawia metabolizm całego ciała.. W ten sposób leczymy przyczyny, a nie tylko skutki wielu chorób skórnych.
Komora hiperbaryczna działa stymulująco na fibroplasty, które odpowiedzialne są za syntezę m.in. elastyny i kolagenu, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze.
Leczeniu tlenem hiperbarycznym z powodzeniem poddają się tzw. choroby z autoagresji, np. pokrzywka. Poza tym przewlekłe zakażenia skórne, grzybiczne i bakteryjne, alergie różnego pochodzenia, stany zapalne, łuszczyca, trądzik jak również nadżerki.

Umów się na wizytę: