Oparzenia

Dzięki tlenoterapii, tlen dociera do uszkodzonych obszarów tkanek, wspomaga gojenie, ogranicza obrzęk, poprawia krążenie oraz chroni przed infekcjami i groźnymi zakażeniami.

 

W wyniku oparzenia, ukrwienie tkanek miękkich błyskawicznie spada. Powstałe uszkodzenia ścian naczyń wierzchniej i głębokiej warstwy skóry i mięśni są przyczyną obrzęków, które nasilają uszkodzenia. Tlenoterapia hiperbaryczna daje możliwość na przenikanie tlenu do miejsc uszkodzonych, pomimo bariery, jaką jest obrzęk i hipoperfuzja.

Niezwykle istotne jest zastosowanie HBOT w pierwszych etapach leczenia w celu uzyskania optymalnych rezultatów oraz szybkiej rekonwalescencji!
DziałanieZwiększenie ilości tlenu w organizmie pozwala na ograniczenie obrzęku w okolicach rany oparzeniowej, poprawia krążenie oraz zmniejsza utratę płynu poprzez naczynia uszkodzone. W przypadku oparzeń dróg oddechowych, tlen hiperbaryczny redukuje obrzęk błony śluzowej oskrzeli, przez co znacznie poprawia się wymiana gazowa w płucach. Poprawia się ukrwienie uszkodzonego obszaru poprzez zmniejszenie zastoju żylnego wokół rany oparzeniowej. Tlenoterapia hiperbaryczna chroni także przed infekcją dróg oddechowych.

Umów się na wizytę: